Skvělé a oblíbené lyžování v Itálii se skipasem. Proč ne?

 

LYŽOVÁNÍ V ITÁLII SE SKIPASEMVšichni fandové zimních sportů určitě znají Italské Alpy a každý skutečný fanda byl nebo co nejdříve musí jet do nějakého známého italského střediska na dovolenou.  Kdo nebyl v Itálii lyžovat, jako by nebyl :-)


Italské Alpy jsou rozmanitější, než ostatní alpská území. Je to dáno tím, že zaujímají zhruba polovinu jižních území alpského oblouku. Věděli jste, že Dolomity, stejně tak i dolomitské skály, získaly své pojmenování po francouzském geologovi Déodatovi de Dolomieu (1750 - 1801), který byl první, kdo tyto skály popsal?


Víte, jak se všechna pohoří jmenují? Věděli jste, že jich je 25? Jsou to Ligurské, Bergamské, Serntálské, Přímořské, Livigno, Stubaiské, Kottické, Sesvena, Zillertálské, Grajské, Ötztálské, Reiserfernské, Savojské, Ortles, Dolomity, Walliské, Adamello - Brenta, Karnské, Lepontské, Gardské hory, Julské, Platta, Vicentinské, Bernina a Fleimstálské Alpy. Které znáte? Dolomity asi vyhrávají u každého!

V Italských alpách se nachází jedny z nejvyšších vrcholů, nádherná jezera, spousty zajištěných cest. Za dovolenou to rozhodně stojí. A je jedno, zdali pojedete v létě nebo v zimě. V každém období si zde najdete to své! Věřím, že rozhodně nikdo nebude litovat. Výhoda je, že Italské alpy jsou totiž poměrně dostupné ať již vlastní dopravou nebo autobusem. Naše cestovka pořádá mnoho zájezdů lehátkovým autobusem, takže cesta je o to příjemnější. Nevěříte? Vyzkoušejte! Kdo nevyzkouší, nic nepozná :-)

Zimní dovolená

Celé území Italských Alp je rozčleněno na několik desítek pohoří, jak jsme si výše již napsali a nabízí vskutku nepřeberné možnosti k zimní dovolené. My doporučujeme následující střediska, které jsou podle nás ty nejlepší a nejzajímavější. My vám můžeme ještě nabídnout zajímavou cenu za zimní dovolenou.

Lyžování v Itálii se skipasem

Val di Fiemme – je hodně známe, převážně protože se tu pravidelně koná mistrovství světa. Najdeme tu přibližně 120 km sjezdových tratí všech obtížností. Na vrcholy hor nás vyveze asi 44 lanovek a vleků. Z Prahy je Val di Fiemme přibližně 700 km vzdálené a osobní vozem tuto vzdálenost urazíme asi za 7-8 hodin. Využijte skvělé nabídky lyžování v Itálii se skipasem hned. Detaily trasy

Marilleva – je moderní středisko ležící v údolí Val di Sole. Je o něco menší, má pouze 53 km tratí ale je vždy možnost cestovat po okolních střediscích Folgaria Lavarone, Monte Bondone, Fai della Paganella - Andalo, Folgarida Marilleva, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Ponte di Legno - Tonale, Pejo a zpestřit si tak svou dovolenou.  Betatour nabízí týdenní dovolenou se 6 denním skipasem a 7x ubytování vč. spotřeby vody, el. A topení ve středisku Marileva od 8300 Kč. Což není mnoho.

Další velice známá a hodně oblíbená střediska jsou Livigno a Passo Tonale.  Podívejte se na naši aktuální nabídku lyžařských zájezdů do Itálie. Věříme, že si vyberete a budete se svou letošní zimní dovolenou spokojeni. My děláme pro to maximum. Budeme se na vás těšit. Lyžování v Itálii se skipasem.

OD ROKU 1990 VÁŠ SPECIALISTA NA LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY

VOLEJTE 224 214 403

Facebook