Lyžování Alpy - pojeďte s námi na zaslouženou a hezkou dovolenou, máte z čeho vybírat.

Pojeďme do Alp

Alpy, které v Německu nazývají Alpen, francouzsky Alpes, italsky Alpi a třeba slovinsky Alpe jsou rozsáhlé evropské pohoří. Nejvyšším bodem, který můžeme v Alpách najít je Mont Blanc, kerý je 4810 m vysoký. Alpy se táhnou 1200 km daleko a zabírají 180000 km2 přes sedm evropských států. Takže kdo chce objet celé Alpy, dá mu to pravděpodobně dost zabrat protože se bude pohybovat od francouzské riviery a pobřeží Středozemního moře na jihozápadě až k Vídni na východě.

Západní Alpy

Do tohoto celku patří takřka celé Švýcarské Alpy, některé části Italských Alp a Francouzské Alpy. Oblouk Západních Alp je otevřený k východu a obklopuje severoitalské nížiny Piemontskou a Lombardskou. Tato část pohoří leží západně od linie Bodamské jezero – horní tok Rýna. Obecně lze říci, že hory Západních Alp jsou vyšší a mají strmější svahy s velkými výškovými rozdíly. Nalézají se zde nejdelší a nejrozsáhlejší alpské ledovce. Mont Blanc na italsko-francouzských hranicích je se svými 4 810 metry nejvyšším vrcholem Alp a zároveň celé Evropské Unie. Dalšími významnými vrcholy jsou např. Matterhorn na švýcarsko-italských hranicích či Jungfrau a Eiger v Bernských Alpách.

Porovnání cen permanentek Rakousko

lyžování alpyHodně často slýcháváme, že lyžování v Alpách je cenově velmi náročné. Dovolíme si vám přinést malé srovnání.
Permanentka například v Alpském středisku nejznámějšího ledovce Kitzsteinhorn stojí (při nákupu na 6 dní) cca 875Kč
Denní permanentka na Klínovci stojí 650Kč.
Klínovec ale nabízí 33km sjezdovek, oproti 138 km sjezdových tratí na Kaprunu. Myslím si, že 225 Kč rozdíl za den každého lyžaře nemůže odradit.
Zásadní problém tuzemských sjezdovek je mnoho lyžařů na malém prostoru. Když si chcete zalyžovat musíte být na svahu první. Obvykle platí, že opoledne je to již pro velké množství lidí a špatný terén vcelku nepoužitelné. Myslím si, že je to docela i nebezpečné. Hustota provozu přesahuje bezpečnou mez.


Oblíbené středisko La Norma - Lyžování Alpy

Historii střediska La Norma můžeme s nadsázkou datovat do let dávno minulých, až do roku 1900. Na začátku 20. století sice o středisku ještě nikdola norma francie neuvažoval, ale vše k tomu směřovalo. Převyprávím Vám příběh jednoho Pařížana, který v roce 1922 náhodou vystoupil z vlaku na dráze Paříž – Řím, v Modane, malém městečku uprostřed Savojských Alp.  Byl velice okouzlen krásnými panoramaty, která se nabídla jeho očím.  Doposud nikdy nic takového neviděl – překrásné údolí řeky Arc obklopené vysokými horami masivu Vanoise. Navíc město Modane zářilo úspěchem. Bylo to dáno jeho strategickou polohou na hranici s Itálií (výhody vojenské i ekonomické), veliký význam měla těžba dřeva, výrobna prestižních pian „Jorioz“ a také obchod se vším, co rodinné dílny vyrobily. V té době v Modane působil lyžařský spolek SHM (Ski Haute Maurienne), se kterým bylo možno navštěvovat horské masivy a objevovat krásu zasněžených hor a zimních radovánek jako bobování, sáňkování či lyžování.  Bylo to krásné meziválečné období, kdy byla tato oblast hojně navštěvována. To vše se však změnilo.

OD ROKU 1990 VÁŠ SPECIALISTA NA LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY

VOLEJTE 224 214 403

Facebook