Kam na lyže? Zkuste skvělou Francii!

Lyžování a Francie  dokonalý snoubenecký pár…

 

Historie a současnost lyžování

kam na lyžeLyžování je sport v pohybu. Člověk se pohybuje vlastní silou po sněhu pomocí lyží. V minulosti to byl pár dlouhých dřevěných prkének, v současnosti se jedná spíše o kompozitní materialy. Dříve byly lyže připojeny k botám pomocí úzkých kožených pásků, dnes se používají různé druhy vázání, do kterých pasuje speciální obuv. Lyžování původně sloužilo jako dopravní prostředek, avšak v průběhu minulého století se postupně stalo zejména sportovní a rekreační aktivitou.

Dnes můžete využít různé možnosti zimních sportů spojených s využitím lyžařské výbavy jako je například běžkaření, sjezdování, akrobatické lyžování, snowboarding, skoky na lyžích atp. Ideální podmínky k tomuto sportu naleznete především v alpských oblastech jako je Francie.

Kam na lyže? Francie je ráj lyžařů!

Ve francouzských Alpách nalezneme nejvyšší bod západní Evropy Mont Blanc (4 810 m). Francouzské Alpy nejsou jen vysoké zaledněné hory či obrovské skalní hroty, ale také horská jezera.  Franci je take významným pořadatelem Zimních olympijských her, které se zde pořádaly již v roce 1924 v Chamonix a dále pak  1968 v Grenoble a 1992 v Albertville.

Ve Francii nalezneme velké množství lyžařských středisek, jedním z nejznámějších je Tignes, které se skládá ze tří propojených částí – Le Lavachet, Le Lac a Val Claret. Nad touto oblastí se do výšky 3656 m tyčí ledová hora Grande Motte. Tato oblast nabízí 67 sjezdových tratí a ideální sněhové podmínky pro lyžování.

Tento rok také můžete vyzkoušet předvánoční lyžování. Skvělá  nabídka předvánočního lyžování třeba ve středisku Puy Saint Vincent, typické svou bohatou sněhovou nadílkou (v údolí Narreyeroux lyžujete takřka vždy v prašanu), severními svahy a neuvěřitelně slunečným počasím. Nabízí velmi členité sjezdové i běžecké terény. Nejvyšší místo je vrchol La Pendine (2750 m n. m.), otevírající sjezd s výškovým rozdílem 1350 m. Objednávejte zde.

Už víte kam na lyže? No přeci do Francie :-)

OD ROKU 1990 VÁŠ SPECIALISTA NA LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY

VOLEJTE 224 214 403

Facebook